Aromatyczny zabieg relaksacyjny ( częściowy lub całościowy)

Przeznaczony jest dla osób, które pragną się zrelaksować i odprężyć. Walorami masażu jest oczyszczenie skóry, rozprowadzenie i wchłanianie preparatów, zmniejszenie niewielkich zastojów, obrzęków, uelastycznienie skóry oraz poprawa napięcia mięśni. Masaż także relaksuje, pomaga ograniczyć wpływ stresu na organizm oraz uspokaja. W Studio Urody wykonywany jest na olejku o wybranym aromacie lub maśle Shea. Masło Shea – jest pozyskiwane z nasion Masłosza, zwanego także drzewem masłowym, które naturalnie porasta drzewiaste sawanny Afryki równikowej, od Senegalu na zachodzie do Sudanu na wschodzie. Właśnie z tych nasion pozyskuje się tłuszcz nazywany shea lub karite. Masło odnawia warstwę lipidową suchej skóry, chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i przed promieniowaniem UVB.

Peeling ciała

Jest to zabieg polegający na oczyszczeniu skóry, poprzez złuszczenie martwych komórek naskórka. Pozostłatwiej awia skórę ciała gładką i miękką. Peeling sprawia, że skóra łatwiej oddycha i poprawia się jej krążenie.

Zabieg kawowy (energia i wyszczuplanie)

Przeznaczony jest dla osób odchudzających się, dbających o ładną sylwetkę, a także pragnących zwalczyć cellulit. Głównym składnikiem ziaren kawowych jest kofeina, która poprawia mikrokrążenie i przyspiesza przemianę materii, a także wspomaga usuwanie toksyn. Aromatyczny zapach kawy towarzyszący w trakcie zabiegu poprawia samopoczucie, a także działa orzeźwiająco i pobudzająco. Jeden zabieg w gabinecie nie wystarczy, aby zwalczyć cellulit. Zabiegi w salonie powinny być przeprowadzone w sposób ciągły.

Cellulit – są to zmiany wywołane w tkance podskórnej. Powstaje on na skutek gromadzenia i magazynowania w tkankach dużej ilości tłuszczu, wody i złogów, a także wtedy gdy są kłopoty z ich wydaleniem. Przyczyną pojawienia się cellulitu są także zmiany hormonalne: ciąża, cykl, menopauza, kłopoty z przepływem limfy i krążeniem, brak ruchu, problemy z przemianą materii lub złe odżywianie. Pojawia się on u kobiet w każdym wieku i niezależnie od ich wagi. Umiejscowiony jest zazwyczaj na udach, brzuchu, pośladkach i ramionach.

Zabieg czekoladowy (ujędrnianie i opalanie)

Przeznaczony jest dla osób ze skórą suchą, skłonną do wiotczenia, w celu poprawy nastroju i kolorytu skóry. Działanie czekolady sprawia, że pobudza ona wszystkie nasze zmysły. Czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Czekolada wyzwala endorfiny, hormony szczęścia. Masło kakaowe wzmacnia skórę i opóźnia jej starzenie. Zapach podczas zabiegu odgrywa także dużą rolę, gdyż dzięki unoszącej się woni czekolady jeszcze długo po zabiegu czujemy się zrelaksowanie i odprężeni.

Zabieg mleko&lychee (odżywianie i regeneracja)

Przeznaczony jest dla skóry suchej i wrażliwej oraz wiotkiej i wymagającej regeneracji. Mleko kozie obfituje w witaminy z grupy B, trójglicerydy oraz kwasy tłuszczowe. Pomagają one utrzymać właściwe pH skóry oraz usunąć obumarły naskórek. Drugim składnikiem używanym w kosmetykach podczas zabiegu jest ekstrakt z Lychee – owoc tropikalnego drzewa, który pochodzi z Kambodży, Wietnamu i Filipin. Jest uprawiany w Chinach od ponad 2 tysięcy lat. Owoce tam bardzo często są suszone i stosowane jak nasz polskie rodzynki. Lychee jest bogate w węglowodany, tłuszcze, sole mineralne, witaminy, peptydy i proteiny.

Zabieg kawiorowy (wyszczuplanie i modelowanie)

Przeznaczony dla osób odchudzających się i dbających o ładną sylwetkę. Zastosowany w trakcie zabiegu i żel kawiorowy modeluje sylwetkę oraz niweluje pomarańczową skórkę. Ponadto przyspiesza procesy detoksykacji i dotlenienia skóry, ułatwiając przenikanie substancji aktywnych. Liporeduks rozkłada tkankę tłuszczową, kofeina i ekstrakt z alg pobudzają metabolizm oraz wspomagają procesy oczyszczania. Natomiast wyciąg z kawioru odżywia i nawilża wyrównując strukturę skóry.

Kawior zawiera całą masę cennych składników dla naszej skóry. Są to: białka, fosfolipidy, witamina A  i E, NNKT, fosfor, cynk i magnez. Głównymi jego właściwościami jest wzmacnianie bariery ochronnej skóry, przyspieszanie jędrności, odżywianie i odmładzanie.

Ultradźwięki na ciało

Relaksujący i efektywny sposób głębokiego wtłaczania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Służy do rozbijania tkanki tłuszczowej. W trakcie zabiegu na miejsca problematyczne zostaje nałożony specjalny preparat, następnie przykładana jest głowica emitująca fale ultradźwiękowe, które penetrują głębiej tkankę w celu zwiększenia absorpcji kosmetyków oraz preparatów leczniczych w głąb skóry. Ciepło wytworzone przez ultradźwięki odpręża skórę i mięśnie. Ultradźwięki przyśpieszają również metabolizm i rozpad komórek tłuszczowych, zwiększają ukrwienie i poprawiają krążenie. Dzięki temu skutecznie wspomagają odchudzanie i redukują cellulit.

Wszystkie zabiegi na ciało wykonywane są na kosmetykach Organique i Clarena. Ideą firm są nie tylko doskonałe, naturalne produkty kosmetyczne do pielęgnacji twarzy i ciała, to także spójna koncepcja i filozofia, promująca zdrowy, aktywny tryb życia i świadome korzystanie z tego, co oferuje nam otaczający świat.